Dąbki są niedużą miejscowością uzdrowiskową położoną w województwie zachodniopomorskim. To miejsce szczególnie chętnie jest odwiedzane latem, a to za sprawą licznych możliwości jakie daje wioska i okoliczne miejscowości. Szlaki piesze, rowerowe, a także moc innych atrakcji sprawiają, że Dąbki, mimo że nie są duże, zyskały sporą popularność wśród amatorów wypoczynku nad morzem.

Zakwaterowanie w Dąbkach

Osoby chcące spędzić kilka dni w tej urokliwej miejscowości nie powinny mieć problemu ze znalezieniem atrakcyjnego zakwaterowania na stronie Meteor (noclegi Dąbki). Baza noclegowa jest bardzo zróżnicowana, można zatrzymać się między innymi w domkach, pensjonatach, czy prywatnych kwaterach. Noclegi w Dąbkach można znaleźć nawet za około 20 zł od osoby.

Liczne atrakcje turystyczne uzdrowiska

Plaża w Dąbkach jest uznawana za jedną z najpiękniejszych na całym polskim wybrzeżu. Trudno się temu dziwić, ponieważ jest ona pokryta jasnym piaskiem, ponadto jest oddzielona od wioski pasmem lasu sosnowego, co czyni plażę nie tylko idealnym miejscem na zażywanie kąpieli słonecznych, ale także niezwykle malowniczym miejscem na odbywanie spacerów. Oczywiście na plaży jest wyznaczony teren kąpieliska, z którego chętnie korzystają mieszkańcy Dąbek oraz turyści spędzający tam urlop. Dużą atrakcję stanowi możliwość wypłynięcia kutrem na nocny połów. Osoby lubiące łowić ryby mogą wybrać się również nad jezioro Bukowo, które daje w tej kwestii duże możliwości. Nad akwen powinni wybrać się również amatorzy różnych sportów wodnych – na miejscu można zapisać się do szkółki windsurfingowej i spróbować swoich sił na desce, działają tam także wypożyczalnie wodnego sprzętu, skąd można wypożyczyć między innymi łodzie wiosłowe oraz rowerki wodne. Osoby chcące odbyć spokojną wycieczkę mogą wybrać się w rejs po jeziorze niedużym stateczkiem.

Szlaki turystyczne

Przez Dąbki przebiegają liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do najbardziej atrakcyjnych można zaliczyć pętlę szlakiem Cystersów, czyli szlak rowerowy o długości 23 km, przebiegający przez pobliskie Darłowo, Bobolin i Dąbki. Podczas przejazdu można podziwiać między innymi Zamek Książąt Pomorskich. Drugą warto uwagi trasą jest pieszy szlak czerwony, którego trasa przebiega od Dąbkowic, przez Dąbki, Darłówko i ciągnie się aż do Wicia. Długość trasy to około 30 km.