Miasta takie jak Ustka czy Władysławowo co roku są oblegane przez turystów. Ciężko w takich miejscach w ciszy i spokoju móc nacieszyć się niezaprzeczalną urodą polskiego morza. Jeśli wolimy mniej zatłoczone miejsca i klimatyczne plaże warto wybrać się do Dziwnowa. Miasto to jest nieduże, ale na pewno można tam wypocząć, a dla bardziej aktywnych też znajdzie się wiele ciekawych atrakcji i miejsc do odwiedzenia. Dziwnów znajduje się niedaleko Kołobrzegu i Ustronia Morskiego, a także Wyspy Wolin. Ze względu na to sąsiedztwo baza noclegowa jest tu dobrze rozwinięta. Możemy zatrzymać się na pobyt w hotelu (spis hoteli – Meteor) wynająć pokój w pensjonacie czy drewniany domek. Wiele knajpek i restauracji kusi tu przyjemnymi zapachami, którym ciężko się oprzeć.

Miasto ma dostęp do dużej i bardzo zadbanej plaży. To właśnie tam w wakacje może być najwięcej osób, ale i tak każdy znajdzie kawałek przestrzeni dla siebie. Koniecznie trzeba odwiedzić port oraz okoliczny Park Miniatur i Kolei. Poza lokomotywami są tam także latarnie morskie wykonane w skali 1:10. Na wspomnianej wcześniej Wyspie Wolin warto odwiedzić Podziemne Miasto i Skansen Słowian i Wikingów.

W okolicy Dziwnowa poza plażą znajduje się także wiele tras rowerowych i spacerowych, które zachęcają do dłuższych spacerów. Oczywiście można także wybrać się do któregoś z pobliskich zbiorników wodnych i wypożyczyć rowerek wodny czy kajak. Spora atrakcją jest także most zwodzony oraz park linowy. Niedaleko jest także Park Dinozaurów (więcej na ten temat – facebook). Nie brakuje tu możliwości spędzenia wolnego czasu i w kilka chwil można wyruszać na kolejne przygody.

Dziwnów to nie tylko nadmorskie miasteczko, ale także wspaniała baza wypadowa oraz możliwość cieszenia się w ciszy i spokoju pięknem morza i krajobrazów. To także możliwość spędzenia aktywnych wakacji czy fajnego zorganizowania czasu dla całej rodziny. Nie warto pchać się do dużych i zatłoczonych miast skoro można wypoczywać i dobrze się bawić także w tych mniejszych.