Jadąc do Lublina lub przejeżdżając przez to miasto i planując zatrzymanie się w nim choć na kilka dni, bardzo często zastanawiamy się, jaki jest cel takiej wycieczki. Jaki jest sens zatrzymania się w tym mieście? Lublin bardzo często szokuje już kilka minut po wjechaniu do miasta. Wbrew pozom jest ładnie, ulice są szerokie i pełne nowoczesnych pojazdów, a ludzie się do siebie uśmiechają. Jest inaczej, niż moglibyśmy się spodziewać. Aby się o tym przekonać należy jednak spędzić w tym mieście minimum kilka dni. Poczuć tą specyficzną atmosferę miejsca, poznać Lublin z perspektywy pieszego – człowieka, który choć na chwilę równy jest mieszkańcom tego miejsca. Dlaczego warto to zrobić? Dlaczego warto odwiedzić Lublin?

Przede wszystkim z uwagi na Starówkę. W tym miejscu można się zakochać. Urokliwy deptak, mnóstwo restauracji, niemało ludzi. Deptak kończy się przy siedzibie władz miasta, później przechodzimy przez charakterystyczną bramę… i jest już tylko lepiej. Starówka, która znajduje się za bramą, jest wręcz niesamowita w swoim wyglądzie. Urokliwa do granic możliwości. Wspaniałe kamienice, doskonałe, romantyczne oświetlenie, zakręcone uliczki znikające gdzieś w mroku, różne poziomy i trakt w stronę zamku to rzeczy, których w innych rejonach Polski po prostu nie znajdziemy. To jednak tylko jedna z zalet Lublina. Jest ich o wiele więcej. Nowoczesne osiedla mieszkaniowe, centra handlowe, nowoczesne szpitale, które również mogą się podobać, dobre drogi, to tylko przykłady miejsc, które warto odwiedzić w Lublinie.

Nie bez znaczenia jest również atmosfera tego miejsca. W Lublinie zawsze jest przyjaźnie, choć trzeba tu dodać, że zimą jest bardzo zimno. Temperatury rzędu –15 stopni Celsjusza nie są niczym szczególnym. To w końcu wschód naszego kraju. Wyjeżdżając do Lublina trzeba wiedzieć, że baza noclegowa jest rozbudowana. Jednak jest to miejsce, w którym odbywają się konferencje, targi, czy też narady. W takich sytuacjach, a szczególnie przy zbiegu paru takich imprez, oferowane w Lublinie miejsca do przenocowania zwykle są zajęte. Nie można o tym zapominać i lepiej wcześniej dokonać rezerwacji.

Jeśli szukamy ciekawego miejsca do zwiedzania, miasta, które na pewno nam się spodoba, warto wybrać się do Lublina. To miasto można polubić, zaakceptować w pełni z wszystkimi jego zaletami oraz wadami i wracać tam regularnie.