Międzygórze to miejscowość, której lokalizacja pozwala na wiele wypadów i daje ogromny wybór. Miejsce na nocleg znajdziemy szybko i sprawnie – baza noclegowa jest tu dobrze rozwinięta, przeważają w szczególności drewniane pensjonaty. Warto także zainteresować się pobliskimi rejonami, takimi jak Stronie Śląskie czy Kletno – małą wioską, która znajduje się naprawdę blisko, dosłownie kilkanaście minut samochodem z Międzygórza.

Jedną z większych atrakcji w całej tutejszej okolicy jest Jaskinia Niedźwiedzia, która odkryta została dopiero około 50 lat temu, co spowodowało, że jeszcze nie jest ona całkowicie poznana i zbadana. Posiada ona trzy poziomy, z czego przestudiowano dopiero dwa, a tylko jeden udostępniono turystom. Najniższy poziom jest zamknięty dla wszystkich – dla turystów jak i badaczy. Póki co dostać się tam jest naprawdę trudno, taka wycieczka może stanowić nawet zagrożenie dla życia. Dla turystów przeznaczony jest poziom środkowy, który ma około 3 kilometrów długości i trzeba przyznać, że robi wrażenie. Możemy zaobserwować tam idealnie zachowane kości zwierząt, które pochodzą najprawdopodobniej  z okolic czasu ostatniego zlodowacenia w Polsce. Właśnie stąd wzięła się nazwa – Jaskinia Niedźwiedzia, bo to właśnie szkieletów tego zwierzęcia znaleziono tutaj najwięcej.

Warto także wybrać się do okolicznej miejscowości, takiej jak Świeradowa Zdrój. Znajduje się tam Łaskawy Kamień, pochodzący z XVIII wieku wapiennik. Zaraz przy nim usytuowany jest ogród japoński, należący do rodziny Rybczyńskich, która również wystawia tam galerię prac. Jest to atrakcja zarówno na zimę jak i lato, ponieważ wystawa jest dostępna przez cały rok.

W Kletnie oprócz Jaskini Niedźwiedzia znajduje się także park linowy. Posiada on trzy trasy o różnych stopniach trudności, położony jest na starym zboczu kamieniołomu i zapewnia zapierające dech w piersiach krajobrazy, rozciągające się z parkowych tras. Niejednokrotnie możemy zauważyć stojących długo i patrzących przed siebie gości parku. Jest to naprawdę niezapomniany widok i również z tego względu warto skorzystać z tej atrakcji.