Gliwice to piękne miasto, które położone jest na terenie województwa śląskiego. Co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów, którzy pragną bliżej poznać historię, tradycję i kulturę tego miejsca. Miasto to zostało założone w XIII wieku, wtedy też otrzymało prawa miejskie. Na terenie liczącym około 140 kilometrów kwadratowych żyje prawie 190 tysięcy mieszkańców. Przez okres całego roku na terenie miasta możemy spotkać tysiące turystów. Mnogość atrakcji turystycznych, ciekawych wydarzeń kulturalnych oraz pięknych zabytków sprawia, że region ten jest niezwykle atrakcyjny.

Dużym zainteresowaniem cieszy się baza noclegowa, którą można znaleźć wpisując „noclegi Gliwice online”. Znajdziemy tutaj swoiste porównanie ofert wszystkich funkcjonujących hoteli, pensjonatów oraz domków gościnnych. To miasto, w którym możemy odwiedzić wiele niesamowitych zabytków. Jednym z nich jest Dom Tekstylny Weichmanna. Pochodzi on z lat 20. XX. wieku. Ze względu na swój historyczny charakter, obiekt ten został wpisany do rejestru zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Miejsce to odegrało bardzo ważną rolę w czasie drugiej wojny światowej. Najstarszym obszarem jaki znajdziemy w tym mieście jest Stare Miasto wraz z rynkiem. Występuje tam duża ilość ciekawych obiektów, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się Ratusz, który został wzniesiony w XIII wieku. Jego renesansowo-gotycki styl zachwyca każdego miłośnika architektury. Obecnie w obiekcie tym mieści się Pałac Ślubów oraz kawiarnia. Bardzo ciekawym monumentem jest fontanna z Neptunem. Została ona wybudowana pod koniec XVIII wieku. Jej wygląd odzwierciedla wszystkie założenia stylu barokowego. Kamieniczki otaczające Rynek nadają temu miejscu szczególnego charakteru oraz uroku. Pochodzą one z XVI i XVII wieku. Rynek to jedno z najpopularniejszych miejsc na terenie tego miasta. Znajdziemy tutaj także wiele lokali gastronomicznych. Gliwice to przepiękne miasto, w którym można zobaczyć sporo ciekawych miejsc.