Góra Parkowa to, pięknie zagospodarowany pod rekreację, szczyt o wysokości 741 m n.p.m. Góra zlokalizowana jest niemal w centrum Krynicy-Zdrój, dlatego jest łatwo dostępna, szczególnie dla osób, które wybrały miejsce na urlop w Krynicy Zdroju () w pobliżu głównego deptaka miasta.

Góra Parkowa to szczyt w Paśmie Jaworzyny i jeden z głównych terenów spacerowych, sportowych i rekreacyjnych w Krynicy. To właśnie na stokach Góry Parkowej zlokalizowany jest 60 ha Park Zdrojowy, który powstał w roku 1810. Do dziś ścieżki parku przebiegają w taki sposób, w jaki zostały zaprojektowane na początku XIX wieku. Park posiada świetnie rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Znajdziemy tu urokliwe i liczne ścieżki spacerowe, ścieżki zdrowia, dwa szlaki turystyczne, altanki do odpoczynku (dwie z nich to XIX wieczne, drewniane konstrukcje – Wanda i Marzenie), malownicze stawy oraz tor saneczkowy. Ponadto znajduje się tu figura Najświętszej Maryi Panny – Królowej Krynickich Zdrojów, której autorem jest Artur Grottger, a także Ławeczka Kraszewskiego (autorstwa Wojciecha Gersona), której odsłonięcie miało miejsce w roku 1881. Lubianym przez turystów miejscem jest Michasiowa Polana. Bije tutaj źródełko zwane Bociankówką, a ozdabia je figurka bociana z przyczepionym do jego szyi dzieciątkiem.

Szczyt Góry można zdobyć pieszo lub korzystając z kolejki linowo-terenowej, która została wybudowana w roku 1937 i była to pierwsza tego typu kolejka w Polsce. Na szczycie czeka na gości punkt widokowy, restauracja oraz dla dzieci rajskie zjeżdżalnie i wyciąg narciarski.

Przyroda na Górze Parkowej ma charakter wybitnie nasadzeniowy, występują tu liczne ozdobne gatunki nierodzime, np.: sosna wejmutka, choina kanadyjska, żywotnik olbrzymi, jodła kaukaska, czy daglezja zielona.