Jantar to nadmorska miejscowość o bogatej historii. Kojarzona z bursztynem, co roku odwiedzana jest przez rzeszę turystów. To co przyciąga wszystkich do tego klimatycznego miejsca to nie tylko popularność, ale przede wszystkim szeroko rozwinięta turystyka, ilość atrakcji oraz najczystsza plaża we Polsce. Ceny miejsc noclegowych w Jantarze nie są wygórowane, dlatego coraz więcej osób wybiera bursztynową wieś zamiast innych obleganych nadmorskich kurortów.

Jedną z głównych atrakcji jakie ma do zaoferowania Jantar to ekscytująca podróż koleją wąskotorową.  Jest to rodzaj lokomocji, dzięki któremu samodzielnie można zaprojektować, przystosowaną do swoich zainteresowań trasę wycieczki. Istnieje bardzo dużo możliwości wyboru i jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie. Z szerokiej palety możliwości zwracamy uwagę na te, które najbardziej nam się spodobały. Pierwsza z nich to Chata Żuławska położona w Cyganku. Miejsce to obrazuje stan i sposób życia dawnych ludów na Żuławach Wiślanych. Z pewnością atrakcja ta spodoba się miłośnikom ciekawostek historycznych. Kolejna to Buffalo Bill. Atrakcja nazywana jest świątynią konną, ponieważ każdy wielbiciel tych zwierząt będzie tam czuł się jak w raju. Można nabyć tam dodatkowych kwalifikacji jeździeckich, zapisać się na obóz lub od podstaw nauczyć jazdy konnej. Szczególnie interesującym miejscem dla małych i dużych dzieci będzie Pasieka w Strusi. W tym czarującym miejscu można odkryć tajemnice z życia pszczół i strusi. Zwierzęta te robią niesamowite wrażenie na maluchach. Koniecznie zabierz tam swoją pociechę. Dzieci również bardzo dobrze reagują na spotkanie z Rybakiem, które ma na celu uświadomienie oraz uzupełnienie informacji na temat życia w osadzie rybackiej, o możliwościach i trudach pracy na morzu. Wszystko przedstawione jest w bardzo przystępny sposób. Rybak ma ogromne poczucie humoru i dar opowiadania różnorakich historii. Polecamy również Leśną Zagrodę z mini zoo, Komnatę Bursztynową, gdzie znajduje się wystawa unikatowych bursztynowych eksponatów a także Indiańską Wioskę, którą pokazywać nam będzie indiański przywódca i opowie o barwnym życiu tej społeczności.

Oprócz zwiedzania wszystkich tych atrakcji koleją, istnieje również możliwość wynajęcia mierzejowej kolejki, która bez problemu dotrze do każdego miejsca na mierzei.