Południowy region Polski obfituje w piękne i ciekawe miejsca, które od wielu lat pełnią funkcję ośrodków turystyczno-rekreacyjnych. Jednym z nich jest Zawoja, czyli niewielka wieś położona w województwie małopolskim, od wielu lat ciesząca się ogromną popularnością. Coraz więcej turystów decyduje się na spędzenie tutaj weekendu, wakacji czy urlopu. Miejsce to jest odwiedzane zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Świetna lokalizacja jest ogromnym atutem tej miejscowości. Znajdziemy tam bogatą i różnorodną bazę noclegową [info także pod linkiem Meteora].

Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu będą zachwyceni mnogością możliwości. Znajdujące się tutaj szlaki turystyczne cieszą się ogromną popularnością. Jedną z najczęściej odwiedzanych jest trasa oznaczona kolorem żółtym, która rozpoczyna się w Zawoi, a kończy natomiast w miejscu o nazwie Cyl Hali Śmietanowej. Szlak ten przechodzi przez szczyt o nazwie Mosorny Groń, który wznosi się na wysokość około tysiąca pięćdziesięciu metrów. Ze względu na piękne widoki miejsce to jest bardzo często odwiedzane.

Ciekawy jest też Ośrodek Turystyczno-Narciarski, który położony jest na jednym ze zboczy Mosornego Gronia. Możemy skorzystać tutaj z wypożyczalni sprzętu przeznaczonego do sportów zimowych. Na terenie ośrodka działa także szkoła narciarstwa, która prowadzi zajęcia dla różnych grup wiekowych. Nad bezpieczeństwem wszystkich osób korzystających ze stoku czuwają wykwalifikowani ratownicy medyczni. Bardzo dużą popularnością cieszy się funkcjonujący na tym terenie Klub Nordic Walking, w ramach którego prowadzone są zajęcia, podczas których każda chętna osoba może nauczyć się prawidłowej techniki chodu z tym sprzętem. Klub organizuje także piesze wycieczki po tutejszych szlakach, podczas których mamy możliwość lepiej poznać topografię tego regionu oraz nacieszyć się pięknymi widokami. Na terenie Zawoi znajdziemy także klika siłowni publicznych, umiejscowionych na świeżym powietrzu. Miejsca te zostały wyposażone w profesjonalny sprzęt. Zawoja to miejsce dla miłośników różnego rodzaju sportów.