Jeśli już zdecydujemy się na urlop w Stegnie, na Żuławach Wiślanych, możemy do woli korzystać z tutejszej plaży i kąpieliska. Warto jednak także odwiedzić znajdujące się niedaleko – bo w pobliskim Jantarze – Muzeum Bursztynnictwa. To jedna z ważniejszych atrakcji turystycznych w okolicach, która nie tylko dostarczy rozrywki, ale także i wzbogaci naszą wiedzę na temat bursztynu – surowca tak istotnego w tym rejonie. Nawet i te osoby, które odwiedziły już galerię, mogą pofatygować się do obiektu. Tutaj można zobaczyć jeszcze więcej ciekawych eksponatów, a także dowiedzieć się sporo nowych ciekawostek. Na wystawie zobaczyć możemy chociażby rozmaite bryły bursztynu, zróżnicowane pod względem rozmiaru oraz kolorystyki. Jako swego rodzaju zagwozdkę można dodać, że sama nazwa miejscowości Jantar pochodzi od starego określenia używanego do nazywania żywicy morskiej.

Rzecz jasna jeszcze przed przyjazdem na Żuławy Wiślane dobrze byłoby zarezerwować jakieś noclegi. Stegna to znakomita baza wypadowa w inne miejsca nad Bałtykiem. Infrastruktura noclegowa jest stosunkowo urozmaicona, mimo że chodzi o niedużą miejscowość. Każdy znajdzie odpowiedni hotel.

Muzeum Bursztynnictwa w Jantarze istnieje od stosunkowo niedawna. Zostało ono założone w roku 2004, zlokalizowane jest w budynku tutejszej szkoły podstawowej. W okresie letnim można je odwiedzić od poniedziałku do piątku. Natomiast osoby, które chciałyby obejrzeć zgromadzone eksponaty w roku szkolnym, muszą uzgodnić termin odwiedzin wcześniej. Jedno jest pewne – wszystko tam jest naprawdę ciekawe, zawiera wiele bardzo interesujących, wartościowych eksponatów. Warto wybrać się tutaj także z dziećmi. W muzeum znajdują się cztery sale. Możemy podziwiać złoto Bałtyku zarówno w formie naturalnej, jak i rozmaite wyroby, którym nadano nowe funkcje np. biżuterię. Oprócz tego dostępne są inkluzje, czyli nic innego, jak bryły z zatopionymi owadami lub fragmentami roślin. Należy też zapoznać się z historią wsi, bursztynnictwa, a także dowiedzieć się sporo na temat wyławiania i obróbki kruszywa. Jedna z czterech sal muzeum jest w całości poświęcona mistrzostwom świata w poławianiu tego skarbu – to impreza organizowana w Jantarze.