Zima to stanowczo nie czas, który spędza się w hałaśliwym, błotnistym mieście. Nie ma wtedy możliwości na docenienie zimowych uroków, do których należy przede wszystkim śnieg, mróz i otaczająca z każdej strony biel. Aby w pełni wykorzystać walory tej pory roku, warto wybrać się do kurortów, które ożywają w tym czasie, proponując swoim przyjezdnym jazdę na nartach lub snowboardzie.

Jednym z kompleksów, który zaspokoi nawet tych bardzo wymagających sportowych wrażeń, jest Kompleks Zagroń w Istebnej. Istebna to miejscowość położona nad rzeką Olzą, w województwie śląskim. Wśród oferowanych atrakcji miejscowość ta posiada liczne zabytki architektoniczne, jednak  zimą to właśnie ośrodek narciarski jest głównym celem odwiedzin przyjezdnych.

Co ma do zaoferowania Zagroń? Narciarze oraz snowboardziści skorzystać mogą z trzech wyciągów: czteroosobowego wyciągu krzesełkowego, wyciągu talerzykowego oraz taśmowego. Na krzesełkowym wjazd trwa najdłużej, potrzeba siedmiu minut, aby dotrzeć na szczyt podwyższenia o wysokości 840 metrów. Jeśli chodzi o trasy narciarskie, to do wyboru pozostaje zielona trasa dla początkujących, dwie trasy zjazdowe oznaczone na niebiesko – są one oświetlone, dośnieżane i ratrakowane. Na terenie wzgórza znajdują się także dwie trasy o zmiennym stopniu trudności, a pomiędzy nimi znajduje się miejsce dla miłośników desek: Snowpark. Do dyspozycji uczestników pozostają wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa oraz snowboardu, w okolicy jest także możliwość wypożyczenia całego sprzętu. Liczne punkty gastronomiczne nie pozwolą na opadnięcie z sił, a baza noclegowa Istebnej () – między innymi pensjonaty oraz hotele pozwolą zregenerować siły na następny dzień.

Dla każdego, kto podczas zimy czuje potrzebę powrotu do aktywności kojarzonych z letnią porą roku… przygotowano Park Wodny “Olza”. Można tu skorzystać z sauny, groty solnej, jacuzzi i wyszaleć się na licznych zjeżdżalniach. W Istebnej (https://pl.wikipedia.org/wiki/Istebna) nie można narzekać na brak atrakcji zarówno zimowych, jak i letnich. Jedyna wada jest taka, że czas na wypoczynek kiedyś będzie musiał się skończyć i przyjdzie niechciana pora na powrót do domu. Nie trzeba się jednak za mocno zadręczać – weźmie się ze sobą masę cudownych wspomnień, które pomogą przetrwać mroźną porę roku po powrocie i rozweselą za każdym razem, gdy za oknem znów pojawi się nieprzyjemna aura.