Każdy, kto decyduje się na wyjazd do Grzybowa, powinien rozejrzeć się za klimatycznymi, nadmorskimi ośrodkami wczasowo-rehabilitacyjnymi. Miasto to oferuje bowiem szeroką gamę różnorodnych miejsc turystyczno-wypoczynkowych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i na pewno nie pożałuje swojego wyboru. Nadmorska atmosfera i wspaniałe plenery polskiego wybrzeża przyciągają co roku tysiące osób, które stawiają na wypoczynek, dobrą zabawę i rekreację. Aby w pełni wykorzystać czas wolny, dobrze jest zabezpieczyć się w komfortowy nocleg i codzienne wyżywienie. Grzybowo zdecydowanie dominuje pod tym względem na arenie miast nadmorskich. Warto więc przybliżyć oferty poszczególnych placówek, które stawiają przede wszystkim na zadowolenie klienta.

Pierwszym z przodujących ośrodków wczasowych jest najpewniej Ośrodek Wczasowo-Rehabilitacyjny „ŚWIT”. Mieści się on przy ulicy Nadmorskiej 52 i oferuje swoim klientom noclegownię w pokojach jedno-, dwu-, trzy- oraz czteroosobowych. Do dyspozycji jest również własna umywalka oraz wspólna łazienka. Miłośnicy sportów znajdą tu dla siebie siłownię, wypożyczalnię rowerów, bilard, tenis stołowy, jak również zaplecze sportowo-rekreacyjne, w którego skład wchodzi: boisko do koszykówki i siatkówki. Dostępna jest także wypożyczalnia rowerów, a dla młodszych lokatorów – pokój zabaw oraz świetlica. Kierowcy również obejdą się tutaj bez problemów, gdyż do ośrodka przynależy niestrzeżony parking. „ŚWIT” znajduje się zaledwie 200 m od plaży, co na pewno zyskuje w oczach osób, którym najbardziej zależy na możliwości szybkiego przedostania się na nabrzeże. Placówka przystosowana jest do przyjmowania kolonii i innych grup zorganizowanych, oferuje więc różnego rodzaju szkolenia i zajęcia edukacyjne. Uroki tego miejsca i komfortowe położenie zdecydowanie przemawiają za tym, by zarezerwować pobyt.

Innym ciekawym miejscem jest Centrum Wypoczynku „Victoria SPA”, położone przy ulicy Borkowskiej 2. Ośrodek ten wyróżnia fakt, że posiada aż 22-osobowe pokoje. Każdy z nich posiada osobną łazienkę oraz słoneczny taras. Placówka zdecydowanie zarezerwowana dla osób pragnących głębokiego relaksu i wypoczynku.

Dla lokatorów dostępne jest bogate SPA, które łączy w sobie odnowę biologiczną, masaże, zabiegi rehabilitacyjne, elektroterapię i inne. Dużą zaletą tego miejsca są wykwintne posiłki podawane w przynależnej restauracji. Dostępny jest również znakomicie wyposażony bar. „Victoria SPA” to na pewno warte odwiedzenia miejsce, położone 750 m od linii brzegowej.

Jeśli szukasz czegoś mniej ekskluzywnego, zajrzyj na stronę Pensjonatu „MIRAMAR”, zlokalizowanego 400 m od piaszczystej plaży. Jest to placówka wypoczynkowa, znajdująca się przy ulicy Bałtyckiej 8, posiadająca 9 apartamentów, w tym dwu-, trzy- i czteroosobowych. Do dyspozycji są: aneks kuchenny, łazienka z WC, balkon oraz taras. Osobno znajduje się salon wypoczynkowy z TV oraz rozkładaną sofą. Wyżywienie to przede wszystkim bufet, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Sporym atutem tego miejsca jest możliwość wprowadzenia się z naszym domowym pupilem, po wcześniejszym zgłoszeniu takowego zamiaru. Dzieci i młodzież będą mogły cieszyć się placem zabaw, piaskownicą, huśtawkami oraz salonem gier, z kolei każda mama znajdzie tutaj dla swojego dziecka niezbędne przybory takie jak: nocnik, wanienka, czy krzesełko do karmienia. „MIRAMAR” stanowi idealną pozycję dla turystów szukających czegoś taniego i zarazem komfortowego.

Grzybowo jak widać pomimo to, że nie jest wielką miejscowością oferuje wiele miejsc wypoczynkowych ( – zobacz pozostałe). Nie zapominajmy jednak dlaczego warto się tutaj wybrać. Oczywiście ze względu na wspaniałą plażę. W Grzybowie mamy dostęp do niemal rajskiego zakątku. Plaża w tej miejscowości ma szerokość nawet do 40 metrów, co czyni ja atrakcyjną. Spędzając na niej czas mamy pewność, że znajdziemy dla siebie miejsce z racji właśnie jej szerokości. Cieszyć się także możemy, możliwością kąpieli morskich. Wspaniałą wiadomością jest to, że położenie Grzybowa sprawia, iż woda w Bałtyku jest cieplejsza o kilka stopni niż w innych rejonach Wybrzeża. Dla miłośników naturalnego piękna ciała jest przeznaczona plaża nudystów. Oprócz tego jeśli wybieracie się tutaj z dziećmi możecie być spokojni o ich bezpieczeństwo. Fale w Grzybowie nie są wielkie, więc można spokojnie pływać. Co roku na plaży rozkłada się ogromny „budyń” napompowany powietrzem, na którym nasze maluchy mogą się bawić. Oprócz tego jest wiele miejsc typu salony gier, z których możemy skorzystać wraz z dziećmi. 

Duże możliwości spędzania czasu sprawiają, że co roku tłumy spragnionych relaksu turystów przybywają do Grzybowa. Wspaniałe miejsca, piękne, poruszające widoki i przyjazna atmosfera nigdy nie opuszczają tutejszych ośrodków i pozwalają cieszyć się różnorodnymi atrakcjami.