W Siedlcach znajduje się wiele pomników. Na skwerze przy Kaplicy pod wezwaniem Świętego Krzyża przy ulicy Starowiejskiej umieszczono tablicę przypominającą dwusetną rocznicę jej budowy. Tablica powstała z inicjatywy mieszkańców miasta z okazji dwusetnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Między biblioteką a muzeum znajduje się Pomnik Harcerstwa Polskiego. Wzniesiono go w setną rocznicę powstania harcerstwa. Pomysłodawcami były władze miasta oraz harcerze. Na ulicy Kochanowskiego na budynku z numerem 11 umieszczona została tablica przypominająca o 30. rocznicy powstania Solidarności. Poza inskrypcją o znajdującym się kiedyś w budynku zarządzie Solidarności na tablicy zamieszczono cytat Jana Pawła II.

Kolejny pomnik powstał, aby uczcić pamięć Polaków rozstrzelanych w tym miejscu przez niemieckie wojsko. Pomnik ma kształt kolumny o trójkątnej podstawie, równych ścianach i ostrym zwieńczeniu. Obok znajduje się potężny kamień z inskrypcją. Na cmentarzu wojennym po pierwszej wojnie światowej wzniesiono pomnik ku pamięci niemieckiego gubernatora – generała von Wallenberga. Po drugiej wojnie światowej monument przekształcono na pomnik polskich ofiar. Kolejny pomnik związany z Solidarnością znajduje się na placu Tysiąclecia. Pomnik to dwa duże głazy narzutowe, krzyż, flaga i odpowiednie inskrypcje na kamieniach. Wokół rosną drzewa.

Jednym z niedawno wzniesionych monumentów jest pomnik Lecha Kaczyńskiego. Umieszczono go przy dawnym cmentarzu. Na cokole z czerwonego kamienia znajduje się żelazny odlew postaci tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta Rzeczypospolitej. Kolejna tablica ma upamiętniać tragedię ludności żydowskiej, która zginęła podczas drugiej wojny światowej. W mieście znajdowało się getto, w którym życie straciło 17 tys. Żydów. W setną rocznicę urodzin Tadeusza Kościuszki (1917) na siedleckim rynku odsłonięto pomnik upamiętniający liczne wizyty naczelnika w mieście.

Siedlce posiadają bazę noclegową pozwalającą na zatrzymanie się w mieście na kilka dni i spokojne zwiedzenie wszystkich jego atrakcji. Hotel Aleksandria położony jest w zachodniej części miasta. Oferuje on 19 pokoi i salę bankietową na ponad czterysta osób. Kolejne udogodnienia ośrodka to sauna, sala konferencyjna i restauracja. Hotel Villa Park oferuje trzydzieści miejsc noclegowych, pokoje jedno-, dwu-, trzyosobowe, apartamenty oraz salę konferencyjną.