Jeżeli ktoś ma ochotę na urlop w ciekawych warunkach, powinien wybrać się do Kwidzyna, niewielkiej ale bardzo urokliwej miejscowości na Dolnym Powiślu. Oferuje przepiękne okolice, mnóstwo zabytków i spokojną atmosferę, której raczej nie można znaleźć w wielu innych regionach kraju. Ze względu na to, iż obecnie Kwidzyn odwiedza coraz więcej osób, nie ma się co dziwić temu, że baza noclegowa w tym mieście prężnie się rozwija. Dzięki temu szybko można znaleźć odpowiednie noclegi. Kwidzyn to wiele możliwości noclegowych, między innymi cieszące się rosnącą popularnością kwatery prywatne.

Jeżeli ktoś wybiera się na urlop do Kwidzyna, do najciekawszych atrakcji na pewno powinien zaliczyć znajdujące się tutaj zabytki. Zespół katedralno-zamkowy to jedno z ciekawszych i najchętniej odwiedzanych miejsc. Poza wieloma eksponatami, związanymi z tym właśnie miejscem można także podziwiać krypty, w których chowano mistrzów zakonnych. Zazwyczaj powodem tego, iż to właśnie Kwidzyn wybierano na miejsce ich pochówku było to, że nie zasłużyli się dostatecznie dla zakonu, przez co nie mogli zostać pochowani w Malborku.

Poza zamkiem w miejscowości odnaleźć można zabytkowe spichlerze, ruiny ratusza czy wiele przepięknych zabytkowych kamieniczek. Warto wspomnieć, iż zamek w Kwidzynie leży na tak zwanym Szlaku Zamków Gotyckich. W gorące dni warto skorzystać z możliwości ochłody nad brzegiem wody. Kwidzyn leży nad rzeką Liwą, która umożliwia wypoczywanie w ten właśnie sposób. W okolicy jest jednak kilka jezior, nad którymi także miło można spędzić czas. Bez problemu można znaleźć odpowiednie miejsce na uprawianie sportów wodnych czy też na wędkowanie. Można także zdecydować się na udział w spływie kajakowym Liwą – nawet ci, którzy nie mają w tym zbyt wielkiego doświadczenia, powinni bez problemu odnaleźć odpowiednie dla siebie oferty. Na pewno także należy wybrać się na spacer po najbliższej okolicy miejscowości. Przepiękne krajobrazy można podziwiać wędrując jednym z wielu dostępnych tutaj szlaków turystycznych. Ci, którzy preferują aktywniejsze formy wypoczywania, jak na przykład jazdę na rowerze, bez większych problemów również znajdą tutaj odpowiednie dla siebie szlaki. Ciekawy jest tak zwany Szlak Kopernikowski, wiodący śladami naszego najsłynniejszego astronoma.