Okolice Zalewu Solińskiego bardzo chętnie odwiedzane są przez turystów, którzy cenią sobie piękne położenie tutejszych miejscowości, znajdujących się u stóp masywu Bieszczadów i na wybrzeżu Zalewu Solińskiego, powstałego po wybudowaniu tamy w ubiegłym wieku.

Kurort stanowi atrakcję zarówno dla miłośników sportów wodnych, wieczornego imprezowania, podglądania ptaków na łonie natury jak i zwiedzania uroczych zakątków. Baza noclegowa w atrakcyjnym Polańczyku przyciąga również wielu miłośników wędkowania, dla których ta miejscowość to świetne miejsce na wypady po okolicznych łowiskach. Przygodę wędkarską nad Jeziorem Solińskim warto rozpocząć od spaceru wzdłuż tamy w Solinie, z której wzdłuż grzbietu muru widać grupki rybek, które skaczą koło konstrukcji, pobudzając ambicję i żyłkę łowiecką amatorów. Po wykupieniu stosownego pozwolenia, należy rozeznać się w okolicznych łowiskach, aby wybrać najlepsze tereny, w zależności od umiejętności rybaka, posiadanego sprzętu, pory roku i dnia, stosowanej przynęty oraz konkretnej okolicy. Na pobliskich łowiskach występują bardzo liczne gatunki ryb. Wybrać się na połowy można tutaj nad rzekę, wędkować z brzegu zalewu z pomostów lub wypożyczyć łódkę i wypłynąć nieco dalej w toń. Do dyspozycji amatorów pozostają także niewielkie zbiorniki wodne w okolicy, a ci, którym zupełnie nie idzie, mogą wybrać się nad stawy rybne lub skorzystać z pomocy przewodnika, który podpowie, gdzie i co łowić, jakiej użyć przynęty i jak doholować łup do brzegu. Można także zajrzeć na fora internetowe, gdzie inni dzielą się doświadczeniem i chwalą sukcesami. Po złapaniu wymarzonej rybki należy ją sfotografować i przygotować do spożycia w gronie rodziny i przyjaciół. Miłośnicy wędkowania, którzy lubią gotować, zwykle decydują się na pobyt w ośrodku z wyposażoną kuchnią, dostępną dla gości lub zabierają ze sobą kuchenkę polową. Dobrze doprawiona rybka na stole będzie wspominana jeszcze długo po wakacjach. Ryby można także przyrządzić na grillu, a z drobniejszych egzemplarzy, które jednak nadają się do spożycia, przygotować pyszną zupę.

Wędkarzom, którzy tu przyjadą na kilkudniowe noclegi, Polańczyk oferuje bogate i zróżnicowane łowiska, na których amatorzy mogą schwytać wiele gatunków rybek. Ci, którzy lubią wędkować w pięknej okolicy, testując przy tym przeróżne akweny, będą zachwyceni pobytem nad Zalewem Solińskim.