Planując wyjazd nad Morze Bałtyckie, często zabieramy się na wakacje całą rodziną. Oznacza to, że z miłą chęcią wybieramy się nad wybrzeże również z małymi dziećmi. Jednak porywając się na taki rodzinny urlop, trzeba mieć na uwadze to, by zapewnić swoim pociechom odpowiednią ilość rozrywki. W innym przypadku mogą niekoniecznie cieszyć się z tego, że całe dnie wylegujemy się na plaży.

Oczywiście rezerwując noclegi w Chłapowie, już można spokojnie stwierdzić, iż tutejsza plaża jest niezwykle sprzyjająca małym dzieciom. Przede wszystkim można nastawić się na to, że na jej powierzchni nie ma żadnych kamieni, a jedynie miękki i czyściutki piaseczek. Ponadto plaża jest położona u stóp wysokich klifów, co dodatkowo zwiększa jej atrakcyjność. Poszukując atrakcji dla dzieci, jeszcze pamiętajmy, by baza noclegowa była przez nas stanowczo wcześniej zarezerwowana [możemy to zrobić tutaj: ]. Ponieważ faktycznie może okazać się, że na ostatnią chwilę nie będzie wolnych pokoi dla całej rodziny.

W Chłapowie z pewnością nie brakuje miejsc do spacerów. Pierwszym takim miejscem docelowym, a właściwie ciekawą trasą, jaką spokojnie można przejść, jest Wąwóz Chłapowski, który zresztą zalicza się do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, wiodącego między innymi do Jastrzębiej Góry. Takie szlaki turystyczne pozwalają na zobaczenie polskiego wybrzeża od nieco innej strony.

Warto wybrać się do Władysławowa, które znajduje się dosłownie 2-3 kilometry od samego Chłapowa. Tutaj znajdziemy takie atrakcje dla dzieci, jak między innymi Wystawę Motyli. Zbiory zawierają nie tylko motyle, ale i również wiele ciekawych robaków pochodzących z całego świata. We Władysławowie również znajduje się wesołe miasteczko, które dostosowane jest zarówno dla tych najmłodszych, jak i również nieco starszych dzieci. Jeśli już jesteśmy ze swoimi dziećmi we Władysławowie na całodniowej wycieczce, to koniecznie trzeba wybrać się do Domku, który określany jest Magicznym Zawrotem Głowy. Właśnie tutaj z powodzeniem można przekonać się o sile magii oraz iluzji. Jest to świetna atrakcja nie tylko dla dzieci, ale i również dla samych dorosłych. Natomiast Ocean Park, który również mieści się we Władysławowie w bardzo ciekawy sposób przybliży nam zwierzęta oraz ryby, które żyją zarówno w morzach, jak i również w oceanach. Zapowiada się zatem bardzo wiele ciekawych atrakcji.