Urlop to znakomity moment na to, aby poznać urodę Poronina, który to już kilkadziesiąt lat temu był doceniany przez wybitne osobowości, jako miejscowość atrakcyjna do letniego wypoczynku. Wielu ludziom nie trzeba przedstawiać tej uroczej, położonej na Podhalu miejscowości, która mieści się bardzo blisko Zakopanego. Jest ona znakomicie skomunikowana z tym otwartym na turystów miastem. Zimowa stolica Polski to miasto, które koniecznie trzeba odwiedzić również latem. Niezwykle serdecznie wita ono wczasowiczów w sezonie letnim, kiedy otwarte są tu kąpieliska pod gołym niebem.

Poronińskie zaplecze noclegowe szybko znika ze stron internetowych jako, że miejscowość cieszy się wielkim szacunkiem wśród wszystkich tych, którzy z prawdziwym zapałem przybywają tu podczas letnich miesięcy, aby wśród malowniczych krajobrazów zażyć letniego wypoczynku. Rekreacji sprzyjają uwarunkowania geograficzne jako, że miejscowość leży przy granicy Tatrzańskiego Parku Krajobrazowego, który stanowi wartość samą w sobie. Jest tu wiele szlaków przyjaznych dla turystów, żyje tu wiele gatunków niespotykanych zwierząt, jak też rosną tu przepiękne drzewa. To prawdziwa przyjemność odpoczywać w otoczeniu pięknych gór z dala od miejskiego hałasu. Sprzyja temu kameralne położenie miejscowości.

W lecie Poronin jest wyjątkowo urokliwy i dobrze jest tu wtedy przyjechać, kiedy w mieście odbywają się imprezy kulturalne. Do takich wydarzeń zaliczyć można na przykład święto Misia Miodu i Bartników, kiedy to można zasmakować się w specjałach zrobionych przez pszczelarzy. Wówczas do miasta przyjeżdżają również muzycy po to, by prezentować turystom ludową muzykę. Na co dzień w Poroninie także jest co robić. Tu znakomicie można wykorzystać te tereny do górskich wędrówek, jak też udać się na rowerową wycieczkę, czy też wybrać się do któregoś z obiektów wodnych, gdzie przyjemnie jest zażyć kąpieli termalny. Na miłośników relaksu czekają tu również bicze wodne, tory pływackie oraz zjeżdżalnie. Można tu spędzać długie godziny na zabawie, czy też poopalać się na świeżym powietrzu. Znakomicie położony Poronin daje olbrzymie możliwości poruszania się po okolicy, która stanowi olbrzymie bogactwo turystyczne. Wyprawa w góry, czy też spacer po Krupówkach – to tylko początek wielkiej przygody.