Wybrzeże Morza Bałtyckiego to od dawna bardzo popularny cel wyjazdów urlopowych w naszym kraju. Nic w tym dziwnego. W Polsce mamy naprawdę wiele ciekawych kurortów, jednym z nich jest z pewnością Świnoujście. Miasto, które od lat jest chętnie odwiedzane nie tylko przez Polaków, ale i przez turystów z okolicznych Niemiec. Bez obaw miejsca na wakacje starczy dla każdego. Kurort słynie z szeroko rozbudowanej bazy noclegowej. Osoby, które chcą zatrzymać się na dłużej z pewnością znajdą dla siebie dogodny nocleg  – sprawdź: . W Świnoujściu możemy nie tylko leniuchować na plaży, ale także zobaczyć wiele naprawdę godnych uwagi zabytków.

Jednym z ciekawszych miejsc jest słynny zabytkowy Park Zdrojowy w Świnoujściu. Park Zdrojowy to jedno z piękniejszych miejsc. Zabytkowy park znajduje się na wschodnim skraju wyspy Uznam. To park o powierzchni 58 ha, który został założony już pod koniec XVIII wieku. W wieku XIX został jednak znacznie powiększony. Założenie parku miało miejsce wkrótce po tym, jak Świnoujście uzyskało prawa miejskie (1765). Prace nad parkiem od samego początku wiązały się ściśle z rozwojem miasta jako uzdrowiska. Szczególnie intensywne prace rozpoczęły się pierwsze w połowie XIX wieku, kiedy to Świnoujście zaczęło zyskiwać na znaczeniu jako kurort nadmorski.

Bardzo ważną rolę w stworzeniu świnoujskiego Parku Zdrojowego w obecnym kształcie odegrał w pierwszej połowie XIX wieku pruski architekt ogrodów Peter Joseph Lenne, który z Ogrodów Sanssouci dostarczył bardzo wiele ozdobnych drzewek i krzewów. To pozwoliło skomponować park dopasowany do charakteru miasta uzdrowiskowego, jakim było już wtedy Świnoujście. Oczywiście w kolejnych latach dochodziło do pewnych modyfikacji, jednak nie były one zbyt znaczące. W okresie międzywojennym obiekt został powiększony o tzw. Zachodni Park Zdrojowy, który znajduje się tuż przy ulicy Matejki.

Rozległy Park Zdrojowy w Świnoujściu może być miejscem wspaniałych spacerów. Warto nadmienić, że w pobliżu przebiegają ciekawe szlaki turystyczne, jak chociażby niebieski Szlak Rowerowy Wokół Bałtyku. Co więcej niedaleko parku znajdują się godne odwiedzania zabytki. Tuż nad Świną można odwiedzić Fort Zachodni, Fort Anioła, a także dawną stocznię. Z pewnością warto zarezerwować sobie nieco czasu na zwidzenie Parku Zdrojowego.