Międzywodzie jest miejscem najczęściej odwiedzanym przez pasjonatów sportów wodnych. Z myślą o nich prawie każdy ośrodek wypoczynkowy oferuje miejsca noclegowe powołując się na bliskość zarówno do Morza Batyckiego, jak i do Zalewu Kamieńskiego. Jest to jeden z głównych powodów, dla których ludzie tak chętnie odwiedzają to miejsce, lecz nie jedyny.

Zalew jest idealnym miejscem dla wędkarzy z racji tego, iż złapać tu można bardzo dużo różnych gatunków ryb takich jak: łosoś, okoń, leszcz, szczupak. Jest również świetnym wyborem do nauki różnego rodzaju pływania. Między innymi można nauczyć się lub pogłębić swoje umiejętności w pływaniu na kajakach, łódce, żaglówce lub spróbować sił w windsurfingu.

Dodatkową atrakcją dla plażowiczów jest możliwość wypożyczenia rowerków wodnych, na których przepłynąć można cały zalew. Ciekawą rzeczą jest fakt, iż na zalewie znajduje się wyspa Chrząszczewska, która jest trzecią co do wielkości wyspą w Polsce. Jest ona połączona pomostem ze stałym lądem. Nazwa zalewu powstała od znajdującej się na wyspie głównej atrakcji jaką jest Królewski Głaz leżący przy północnych brzegach. Ponadto oprócz atrakcji znajdujących się na wyspie, to co przyciąga tam turystów to przede wszystkim tajemnicze miejsce z przepięknym widokiem na okoliczne krajobrazy. Oprócz zalewu oraz wyspy znajdującej się na nim, można spędzić tu bardzo miło czas w gronie najbliższych. Bardzo dobrze rozwinięta baza gastronomiczna zapełni każdy brzuch. Znajdujące się w pobliżu różne puby, bary, fast foody, budki z jedzeniem oraz restauracje serwujące kuchnię całego świata. Dają olbrzymi wybór każdej osobie, aby sama mogła wybrać miejsce, które zaspokoi najbardziej wyszukane kubki smakowe.